Sitemizde yer alan içerik bilgi amaçlı olup ilaç satışı yapılmamaktadır.

Lepidium meyenii Walp.

BİTKİNİN ADI Latince: Lepidium meyenii Walp. İngilizce: Maca Türkçe: Lepidyum Sinonimi: Lepidium affine Wedd., Lepidium peruvianum G. Chacon
FAMİLYASI Brassicaceae
KULLANILAN KISMI Kökleri
GÜVENLİLİKLE İLGİLİ UYARILAR Tiroit rahatsızlığı olan hastalarda kullanılmamalıdır. Meme kanseri, rahim kanseri, yumurtalık kanseri, endometriyoz veya rahim fibroidleri gibi hormonal faktörlü hastalıklarda kullanılmamalıdır. Kan basıncını yükseltme ihtimalinden dolayı hipertansiyon hastalarında kullanılmamalıdır. Hormon replasman tedavisinde ve doğum kontrol hapı ile birlikte kullanılmamalıdır. Antikoagülan, kan basıncını yükselten ve hormonal etkili bitki, gıda ve gıda takviyeleri ile birlikte kullanılmamalıdır. Yüksek miktarda kullanımı barsak gazına sebep olabilir. Hamilelik ve emzirme döneminde kullanılmamalıdır. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır. Bitkisel ürünlerle tedavi konusunda eğitim görmüş hekim ve eczacı denetiminde kullanılmalıdır.
İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ VE DİĞER ETKİLEŞİMLER Antikoagülan, antiplatelet ve non steroidal antiinflamatuvar ilaçlarla etkileşime girebilir.
LİTERATÜR 1)        Monographs on Research Oriented Natural Drugs in Modern Medical Systems, 2017. 2)       Herbal Monographs Including Herbal Medicinal Products and Food Supplements, 2011.

 

Google Play Uygulamamızı Ücretsiz indirebilir ve İlaçlar
Hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz!

Hemen İndirin